Beynəlxalq Coğrafiya İnformasiya Sistemləri günü keçiriləcək
16 noyabr saat 10:30-da Beynəlxalq Coğrafi İnformasiya Sistemləri (CİS)  günü ilə əlaqədar olar Biznes –Universitet əməkdaşlığı çərçivəsində Qərbi Kaspi Universiteti və “Caucasus Geo Survey” MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə seminar və poster nümayişi keçiriləcək.
Ekologiya və ətraf mühit kafedrasının tələbələrinin və CİS-in ekologiyanın müxtəlif sahələrinə tətbiqi, İnformasiya texnologiyaları kafedrasının tələbələrinin isə maşın öyrənmənin və süni zəkanın CİS-də tətbiqi, “Data” elmi və CİS-də tətbiqi adlı mövzularda poster təqdimatları nümayiş olunacaq.
Poster təqdimatından sonra universitetin müəllimi c.ü.f.d. Rauf Əmənovun “Elmi-tədiqat işlərində CİS-in tətbiqi” adlı çıxışı dinləniləcək. Çıxışda CİS texnologiyasının müxtəlif elm və biznes sahələrinə tətbiqi, eləcə də beynəlxalq və yerli layihələrdə bu texnologiyanın geniş tətbiqi imkanları nümayiş olunacaqdır.

Международный день географических информационных систем
16 ноября 2022 года в 10:30 в связи с Международным днем географических систем (ГИС) состоится семинар, организованный совместно Западно-Каспийским университетом и «Caucasus Geo Survey» в рамках сотрудничества бизнеса и университета будет проведена стендовая выставка.
Студенты кафедры экологии и окружающей среды и применения ГИС в различных областях экологии, а также студенты кафедры информационных технологий, применения машинного обучения и искусственного интеллекта в ГИС, а также науки о данных и ее применения в ГИС, покажут стендовые доклады.
После постерной презентации будет заслушано выступление преподавателя университета доктора философских наук Рауфа Аманова на тему «Применение ГИС в научных исследованиях». В выступлении будет продемонстрировано применение ГИС-технологии в различных областях науки и бизнеса, а также возможности широкого применения этой технологии в международных и местных проектах.