Beynəlxalq elmi konfransın qonaqları Azərbaycanın müxtəlif bölgələrinə səfər ediblər
Qərbi Kaspi Universitetində keçirilən “İmperiyaların təsiri: Qafqazda və ətraf bölgələrdə xalqların, ərazilərin və hökmranlığın təmsili” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans çərçivəsində əcnəbi qonaqlar Azərbaycanın müxtəlif bölgələrinə səfər ediblər.
Səfər zamanı Qobustan Milli Tarix-Bədii Qoruğu, Palçıq Vulkanları Turizm Kompleksi və “Beşbarmaq dağı” Dövlət Tarix-Mədəniyyət və Təbiət Qoruğunu ziyarət ediblər.
Qonaqlara Azərbaycanın zəngin tarixi, mədəni irsi və təbii landşaftı haqqında ətraflı məlumat verilib.

• Гости международной научной конференции совершили поездки по различным регионам Азербайджана
В рамках международной научной конференции на тему «Влияние империй: Представление народов, территорий и власти на Кавказе и в прилегающих регионах», проходившей в Западно-Каспийском университете, иностранные гости совершили поездки по различным регионам Азербайджана.
Во время поездки они посетили Национальный историко-художественный заповедник Гобустан, Туристический комплекс Грязевых вулканов и Государственный историко-культурный и природный заповедник «Гора Бешбармаг».
Гостям была предоставлена подробная информация о богатой истории, культурном наследии и природном ландшафте Азербайджана.