Beynəlxalq elmi konfransın qonaqları Azərbaycanın müxtəlif bölgələrinə səfər ediblər
Qərbi Kaspi Universitetində keçirilən “İmperiyaların təsiri: Qafqazda və ətraf bölgələrdə xalqların, ərazilərin və hökmranlığın təmsili” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans çərçivəsində əcnəbi qonaqlar Azərbaycanın müxtəlif bölgələrinə səfər ediblər.
Səfər zamanı Qobustan Milli Tarix-Bədii Qoruğu, Palçıq Vulkanları Turizm Kompleksi və “Beşbarmaq dağı” Dövlət Tarix-Mədəniyyət və Təbiət Qoruğunu ziyarət ediblər.
Qonaqlara Azərbaycanın zəngin tarixi, mədəni irsi və təbii landşaftı haqqında ətraflı məlumat verilib.

Participants of the International Scientific Conference Visited Various Regions of Azerbaijan
As part of the international scientific conference titled “The Impact of Empires: Representations of Peoples, Territories, and Sovereignty in the Caucasus and Surrounding Regions”, held at Western Caspian University, international guests visited several regions and historical sites across Azerbaijan.
During the visit, the participants toured the Gobustan National Historical and Artistic Reserve, the Mud Volcanoes Tourism Complex, and the “BeshbarmagMountain” State Historical, Cultural and Natural Reserve.
The guests were provided with detailed information about Azerbaijan’s rich history, cultural heritage, and diverse natural landscapes.