• Əməkdaşlarımız “Qlobal Ali Təhsil Üçün Növbəti Addım” adlı vebinarda iştirak edib
Qərbi kaspi Universitetinin əməkdaşları Avropa Universitetləri Birliyi tərəfindən təşkil olunmuş “Qlobal Ali Təhsil Üçün Növbəti Addım” adlı vebinarda iştirak edib.
Vebinarın məqsədi 2030-cu ilə qədər ali təhsil siyasətinə dair qlobal baxışı müəyyən etmək olub.
Vebinar zamanı növbəti onilliklər üçün qlobal ali təhsilin tendensiyaları, yeni trend və hədəfləri, risklər, eləcə də universitetlərin və ölkələrin mümkün əməkdaşlığı müzakirə edilib.
İştirakçıları arasında Hilligje van’t Land (Beynəlxalq Universitetlər Birliyinin Baş Katibi), Ole Petter Ottersen (Karolinska Universitetinin rektoru), Thomas Jorgensen (Beynəlxalq Universitetlər Birliyinin Siyasət Koordinasiyası və Proqramlaşdırma üzrə direktoru) və Tia Loukkola (İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının Təhsil və Bacarıqlar Direktorluğunun İnnovasiya və Tərəqqi Şöbəsinin rəhbəri) yer alıb.

Our Employees Participated in the "The Next Step For Global Higher Education" Webinar
The employees of the Western Caspian University took part in a webinar entitled "The Next Step for Global Higher Education" organized by the European University Association.
The aim of the webinar was to define a global vision for higher education policy until 2030.
Global higher education trends, new trends and goals, risks, as well as possible cooperation between universities and countries for the next decades were discussed in the webinar.
Hilligje van't Land (Secretary General of the International University Association), Ole Petter Ottersen (Rector of the University of Karolinska), Thomas Jorgensen (Director of Policy Coordination and Programming of the International University Association) and Tia Loukkola (Head of the Department of the Innovation and Progress of the Directorate of Economic Cooperation and Development Organization Education and Skills) were among the participants.