• Əməkdaşlarımız “Qlobal Ali Təhsil Üçün Növbəti Addım” adlı vebinarda iştirak edib
Qərbi kaspi Universitetinin əməkdaşları Avropa Universitetləri Birliyi tərəfindən təşkil olunmuş “Qlobal Ali Təhsil Üçün Növbəti Addım” adlı vebinarda iştirak edib.
Vebinarın məqsədi 2030-cu ilə qədər ali təhsil siyasətinə dair qlobal baxışı müəyyən etmək olub.
Vebinar zamanı növbəti onilliklər üçün qlobal ali təhsilin tendensiyaları, yeni trend və hədəfləri, risklər, eləcə də universitetlərin və ölkələrin mümkün əməkdaşlığı müzakirə edilib.
İştirakçıları arasında Hilligje van’t Land (Beynəlxalq Universitetlər Birliyinin Baş Katibi), Ole Petter Ottersen (Karolinska Universitetinin rektoru), Thomas Jorgensen (Beynəlxalq Universitetlər Birliyinin Siyasət Koordinasiyası və Proqramlaşdırma üzrə direktoru) və Tia Loukkola (İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının Təhsil və Bacarıqlar Direktorluğunun İnnovasiya və Tərəqqi Şöbəsinin rəhbəri) yer alıb.

• Наши сотрудники приняли участие в вебинаре «следующий шаг к глобальному высшему образованию»
Сотрудники приняли участие в вебинаре «Следующий шаг для глобального высшего образования», организованном Европейской ассоциацией университетов.
Целью вебинара было определить глобальное видение политики высшего образования до 2030 года. На вебинаре обсуждались мировые тренды высшего образования, новые тренды и  цели , риски , а также возможное сотрудничество университетов и стран на десятилетия вперед.
Среди участников были Хиллигье Вант Ланд (генеральный секретарь Международной ассоциации университетов), Оле Петтер Оттерсен (ректор   Каролинского университета), Томас Еоргенсен ( директор по координации политики и программ Международной ассоциации  университетов) и Тиа Луккола (руководитель отдела инноваций и прогресса Управления образования и навыков Организации экономического сотрудничества и развития