İspan professor tələbələrimiz üçün mühazirələrlə çıxış edəcək
Beynəlxalq Yaz Mühazirələri Çərçivəsində növbəti qonaq mühazirəçi Dr. Marina Garcia-Broch Martindir.
Dr. Marina Garcia-Broch Martin memar, pedaqoq və İnteryer Dizayn sahəsində fəal tədqiqatçıdır. O, memar adını 2000-ci ildə Navarra Universitetində alıb.
2005-ci ilə öz studiosunu açana qədər müxtəlif memarlıq studiolarında çalışıb.
Bununla yanaşı 2016-cı ildən Valensiyadakı EASD İncəsənət və Dizayn Məktəbində və EASD Castelloda İnteryer Dizayn ixtisasını tədris edib.
Eyni zamanda, o, 2017-ci ildə bitirdiyi UJI, I Jaume Universitetində pedaqogika üzrə magistr dərəcəsi və 2022-ci ildə UJI-də sənaye texnologiyaları və materialları üzrə doktorluq dərəcəsi ilə təhsilini davam etdirib.

• Spanish Professor to Give Lectures to WCU students
Dr. Marina García-Broch Martín is the following guest lecturer of the International Spring Lectures held in Western Caspian University.
She is an architect, educator and active researcher in the field of Interior Design. In 2000, she was awarded the title of architect by the University of Navarra.
Marina García-Broch Martín had worked in various architecture studios until she opened his own studio in 2005.
Besides, since 2016, she has been teaching Interior Design at School of Art and Design (EASD) in Valencia and EASD Castello.
Moreover, Dr. Marina García-Broch Martín pursued graduate studies in pedagogy at UJI, Jaume I University, which she graduated in 2017, and a doctorate in industrial technologies and materials at UJI in 2022.