• Psixologiya Məktəbinin tələbələri üçün “How a Clinical Psychologist Thinks” adlı dərs keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetinin Psixologiya Məktəbinin tələbələri üçün “How a Clinical Psychologist Thinks” ( Klinik psixoloq necə düşünür) adlı dərs təşkil olunub.
Dərs klinik psixoloq və psixoterapevt , türkiyəli mütəxəssis Dr.Yusuf Güngörün rəhbərliyi ilə keçirilib.
Dr.Güngör psixi sağlamlıq sahəsində 10 ildən artıq klinik psixoterapiya təcrübəsinə və 7 illik akademik fəaliyyətə malikdir.
O, Amerika Psixoloji Assosiasiyasının (APA) üzvüdür.
Mütəxəssis Koqnitiv Davranış Terapiyası (CBT), Dialektik Davranış Terapiyası (DBT) və klinik hipnoz sahələrində ixtisaslaşıb.

A session titled “How a Clinical Psychologist Thinks” was conducted for students of the School of Psychology
A session titled “How a Clinical Psychologist Thinks” was conducted for students of the School of Psychology at Western Caspian University.
The session was delivered under the leadership of clinical psychologist and psychotherapist, Turkish specialist Dr. Yusuf Güngör.
Dr. Güngör has over 10 years of clinical psychotherapy experience in the field of mental health, along with 7 years of academic experience.
He is also a member of the American Psychological Association (APA).
The specialist is trained in Cognitive Behavioral Therapy (CBT), Dialectical Behavior Therapy (DBT), and clinical hypnosis.