Qərbi Kaspi Universitetində “Açıq qapı” günləri davam edir
“Açıq qapı” günləri çərçivəsində Bakı şəhərinin müxtəlif orta məktəblərindən olan şagirdlər universitetdə tədris mühiti ilə yaxından tanış olurlar.
Bu dəfə 17 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdləri Qərbi Kaspi Universitetinin kampuslarını ziyarət ediblər.
Abituriyentlər Mexanika və robototexnika mühəndisliyi, Biotexnologiya laboratoriyası, eləcə də “DeepTech” Süni İntellekt Tədqiqat və Hesablama Laboratoriyasında aparılan elmi-tədqiqat işləri və müasir texnologiyalar barədə məlumatlanıblar.
Bununla yanaşı, xaricdə təhsil imkanları ilə bağlı yeni biliklər qazanıblar.
“Açıq qapı günü” abituriyentlər üçün maraqlı və maarifləndirici keçib. Bu cür tədbirlər məktəblilərin elm və texnologiyaya marağının artırılmasına, həmçinin gələcək ixtisas seçimlərinə mühüm dəstək verir.

As part of the ‘Open Day’ events, students from various secondary schools across Baku are given the opportunity to closely familiarize themselves with the university’s academic environment.
This time, 11th-grade students from Secondary School No. 17 visited the campuses of Western Caspian University.
Prospective applicants were informed about the scientific research activities and modern technologies in the fields of Mechanical and Robotics Engineering, the Biotechnology Laboratory, as well as the “Deep Tech” Artificial Intelligence Research and Computing Laboratory.
In addition, they gained new insights into opportunities for studying abroad.
The ‘Open Day’ event was both engaging and informative for prospective students. Such events play an important role in increasing school students’ interest in science and technology, as well as supporting their future academic and career choices.