Qərbi Kaspi Universitetində “Açıq qapı” günləri davam edir
“Açıq qapı” günləri çərçivəsində Bakı şəhərinin müxtəlif orta məktəblərindən olan şagirdlər universitetdə tədris mühiti ilə yaxından tanış olurlar.
Bu dəfə 17 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdləri Qərbi Kaspi Universitetinin kampuslarını ziyarət ediblər.
Abituriyentlər Mexanika və robototexnika mühəndisliyi, Biotexnologiya laboratoriyası, eləcə də “DeepTech” Süni İntellekt Tədqiqat və Hesablama Laboratoriyasında aparılan elmi-tədqiqat işləri və müasir texnologiyalar barədə məlumatlanıblar.
Bununla yanaşı, xaricdə təhsil imkanları ilə bağlı yeni biliklər qazanıblar.
“Açıq qapı günü” abituriyentlər üçün maraqlı və maarifləndirici keçib. Bu cür tədbirlər məktəblilərin elm və texnologiyaya marağının artırılmasına, həmçinin gələcək ixtisas seçimlərinə mühüm dəstək verir.

Дни открытых дверей продолжаются в Западно-Каспийском университете
В рамках Дней открытых дверей учащиеся различных средних школ города Баку знакомятся с образовательной средой университета.
На этот раз кампусы Западно-Каспийского университета посетили ученики 11-го класса полной средней школы № 17.
Абитуриенты были проинформированы о научных исследованиях и современных технологиях, проводимых на факультете «Механика и робототехническая инженерия», в биотехнологической лаборатории, а также в научно-исследовательской и вычислительной лаборатории искусственного интеллекта «DeepTech».
Кроме того, они получили новые знания о возможностях обучения за рубежом.
День открытых дверей оказался интересным и познавательным для абитуриентов. Подобные мероприятия оказывают значительную поддержку в повышении интереса школьников к науке и технике, а также в выборе будущей специальности.