Qərbi Kaspi Universitetini təmsil edən əməkdaşlar Almaniyanın Zwickau Tətbiqi Elmlər Universitetində olublar
Qərbi Kaspi Universitetini təmsil edən əməkdaşlar E-CANDEE layihəsi çərçivəsində Almaniyanın Zwickau Tətbiqi Elmlər Universitetində keçirilən 3-cü Beynəlxalq Təlimdə iştirak ediblər.
Tədbirdə birgə magistr proqramı üzrə iştirak edən universitetlər və onların nümayəndələri ilə yaşıl transformasiya (Green Transformation) və dayanıqlı idarəetmə (Sustainable Management) proseslərinə necə töhfə verə biləcəyi ətrafında müzakirələr edilib.
Avropanın, eləcə də Almaniyanın aparıcı universitetləri ilə əməkdaşlıq imkanları, akademik mübadilə və yeni tərəfdaşlıqların qurulması istiqamətində ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Qərbi Kaspi Universitetinin yaxın gələcəkdə ikili magistr proqramında tərəfdaş kimi iştirakı məsələləri də müzakirə olunub. Universitetin həyata keçirdiyi layihələr, UI GreenMetric reytinqində iştirakı, eləcə də bərpa olunan enerji sahəsində gördüyü işlər və əldə etdiyi uğurlar iştirakçılara təqdim edilib.

• Сотрудники Западно-Каспийского университета посетили Университет прикладных наук Цвиккау в Германии
Сотрудники Западно-Каспийского университета посетили Университет прикладных наук Цвиккау в Германии
Сотрудники Западно-Каспийского университета приняли участие в 3-м Международном тренинге, проходившем в университете прикладных наук Цвиккау в Германии, в рамках проекта E-CANDEE.
На мероприятии представители университетов, участвующих в совместной магистерской программе, обсудили вопросы их вклада в процессы зелёной трансформации (Green Transformation) и устойчивого управления (Sustainable Management).
Состоялся подробный обмен мнениями о возможностях сотрудничества, академическом обмене и установлении новых партнерских отношений с ведущими университетами Европы и Германии.
Также обсуждались вопросы участия Западно-Каспийского университета в качестве партнера в двойной магистерской программе в ближайшем будущем. Участникам были представлены проекты, реализуемые университетом, его участие в рейтинге UI GreenMetric, а также его работа и достижения в области возобновляемой энергии.