Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Biologiya üzrə II Respublika Olimpiadasında uğurla iştirak ediblər
2025-ci il 22-23 may tarixlərində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 102-ci ildönümünə həsr olunmuş Biologiya üzrə II Respublika Olimpiadası keçirilib. Bakı Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə baş tutan bu elmi yarışmada Azərbaycanın müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin tələbələri bilik və bacarıqlarını sınayıblar.
Olimpiadada Qərbi Kaspi Universitetini təmsil edən bir qrup bioloq tələbə də iştirak edib. Universitetin Biologiya ixtisası üzrə IV kurs tələbəsi Aysu Ağayeva olimpiadada uğurlu nəticə göstərərək Həvəsləndirici yerə layiq görülmüşdür. Bu nailiyyət ali təhsil müəssisəsində biologiya sahəsində həyata keçirilən tədris və elmi hazırlığın keyfiyyətini əks etdirir.

Students of Western Caspian University successfully participated in the II Republican Biology Olympiad.
On May 22-23, 2025, the II Republican Biology Olympiad was held, dedicated to the 102nd anniversary of the National Leader Heydar Aliyev. Students from various higher education institutions of Azerbaijan tested their knowledge and skills in this scientific competition organized by Baku State University.
A group of biology students representing Western Caspian University also participated in the Olympiad. Aysu Aghayeva, a 4th year student of the university specializing in Biology, showed successful results in the Olympiad and awarded an Incentive Place. This achievement reflects the quality of teaching and scientific training carried out in the field of biology at the higher education institution.