Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Biologiya üzrə II Respublika Olimpiadasında uğurla iştirak ediblər
2025-ci il 22-23 may tarixlərində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 102-ci ildönümünə həsr olunmuş Biologiya üzrə II Respublika Olimpiadası keçirilib. Bakı Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə baş tutan bu elmi yarışmada Azərbaycanın müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin tələbələri bilik və bacarıqlarını sınayıblar.
Olimpiadada Qərbi Kaspi Universitetini təmsil edən bir qrup bioloq tələbə də iştirak edib. Universitetin Biologiya ixtisası üzrə IV kurs tələbəsi Aysu Ağayeva olimpiadada uğurlu nəticə göstərərək Həvəsləndirici yerə layiq görülmüşdür. Bu nailiyyət ali təhsil müəssisəsində biologiya sahəsində həyata keçirilən tədris və elmi hazırlığın keyfiyyətini əks etdirir.

Студенты Западно-Каспийского университета успешно выступили во II Республиканской олимпиаде по биологии.
22-23 мая 2025 года состоялась II Республиканская олимпиада по биологии, посвященная 102-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева. Студенты из различных высших учебных заведений Азербайджана проверили свои знания и умения в этом научном соревновании, организованном Бакинским государственным университетом.
В олимпиаде также приняла участие группа студентов-биологов, представляющих Западно-Каспийский университет. Особенно отличилась студентка 4-го курса специальности «Биология» Айсу Агяева, удостоенная поощрительной награды за высокий результат. Это достижение отражает качество преподавания и научной подготовки, проводимой в области биологии в высшем учебном заведении.