Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri olimpiadada iştirak ediblər
Qərbi Kaspi Universitetinin Siyasi və ictimai elmlər məktəbinin Politologiya və Beynəlxalq münasibətlər ixtisaslarının tələbələri “Dünya ölkələrinin seçki sistemləri” V Beynəlxalq tələbə olimpiadasında iştirak ediblər. Beynəlxalq münasibətlər ixtisasında təhsil alan Fidan Hümbətova isə sertifikat ilə təltif edilib.
Olmpiada MDB Parlamentlərarası Assambleyasının iştirakçısı olan dövlətlərdə Demokratiyanın, parlamentarizmin inkişafı və vətəndaşların seçki hüquqlarına riayət olunmasının monitorinqi beynəlxalq institutunun təşkilatçılığı ilə keçirilib.
İnternet-olimpiadasının keçirilməsinin məqsədi gənc seçicilərin müasir cəmiyyətin demokratik inkişaf prinsipləri, parlamentarizm və vətəndaşların seçki hüquqları barədə biliklərinin artırılmasından, səsvermə hüquqlarının həyata keçirilməsi üçün zəruri olan bilik və bacarıqlarının formalaşdırılmasından və istedadlı tələbələrin dəstəklənməsindən ibarətdir.

• Western Caspian University Students Participated in the Olympiad
Students majoring in Political Science and International Relations from the School of Political and Social Sciences at Western Caspian University participated in the 5th International Student Olympiad on "Election Systems of the Countries of the World." Fidan Humbatova, an International Relations student, was awarded a certificate.
The Olympiad was organized by the International Institute for Monitoring Democracy Development, Parliamentarianism and Suffrage Protection of Citizens of Member Nations of the CIS Interparliamentary Assembly.
The purpose of holding the internet olympiad is to increase young voters' knowledge about the principles of democratic development of modern society, parliamentarianism, and citizens' electoral rights, to form the knowledge and skills necessary for the realization of voting rights, and to support talented students.