QKU -da bir qrup magistrantın dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib
“Ekologiya və ətraf mühit” kafedrasının “Aqrar sahədə ətraf mühitin mühafizəsi”, eləcə də “Beynəlxalq münasibətlər” ixtisasları üzrə təhsil alan magistrantlar tədqiqat mövzuları üzrə əldə etdikləri elmi nəticələri təqdim ediblər.
Magistrantlar Dövlət Attestasiya Komissiyasının üzvlərinin suallarını cavablandıraraq apardıqları araşdırmaların əsas nəticələrini nümayiş etdiriblər.
Müdafiə zamanı aqrar sahədə ekoloji problemlərin həlli, ətraf mühitin mühafizəsi, dayanıqlı inkişaf və beynəlxalq münasibətlər sahəsində aktual məsələlər ətrafında müzakirələr aparılıb.

В ЗКУ состоялась защита магистерских диссертаций
Магистранты, обучающиеся по специальностям «Охрана окружающей среды в аграрном секторе» и «Международные отношения» на кафедре «Экология и окружающая среда», представили результаты своих научных исследований.
Во время защиты магистранты продемонстрировали основные итоги своей работы и ответили на вопросы членов Государственной аттестационной комиссии.
Обсуждение касалось таких тем, как решение экологических проблем в аграрном секторе, охрана окружающей среды, устойчивое развитие и актуальные вопросы международных отношений.
Научно-исследовательская работа магистрантов получила высокую оценку аттестационной комиссии.
Мы искренне поздравляем наших выпускников и желаем им успехов в дальнейшей научной и профессиональной деятельности.