QKU tələbələri “Azad Mirzəcanzadə İnkişaf Proqramı”nda qalib gəldilər
Qərbi Kaspi Universitetinin Yüksək Texnologiyalar və İnnovativ Mühəndislik Məktəbinin Kompüter mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alan Aysu Məhərrəmova və İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisası üzrə təhsil alan Mübariz Hüseynzadə “Azad Mirzəcanzadə İnkişaf Proqramı”nda iştirak ediblər.
Tələbələrimiz proqramın 3-cü dalğasında qaliblər sırasında seçiliblər.
“Azad Mirzəcanzadə İnkişaf Proqramı” yeni imkanları dəyərləndirə bilən, aktual problemlərə yaradıcı həll yolları tapmağı bacaran, dayanıqlı gələcəyə töhfə verməyə çalışan, çevik və innovativ yanaşmaya malik gənclərin üzə çıxarılması və onların inkişafına dəstək göstərilməsi məqsədilə həyata keçirilir.
Gənclərin liderlik potensialının gücləndirilməsi, innovativ düşüncə tərzinin formalaşdırılması və perspektivli ideyaların dəstəklənməsi məqsədilə həyata keçirilən proqram ölkə üzrə seçilmiş iştirakçıları bir araya gətirir.
Proqram çərçivəsində iştirakçılar təlimlərdə, mentorluq sessiyalarında və layihə əsaslı fəaliyyətlərdə iştirak edərək bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirirlər.
Tələbələrimiz üçüncü dalğa çərçivəsində təqdim etdikləri “Labrix” layihəsi ilə çıxış edərək qaliblərdən biri seçiliblər.
Layihə innovativ yanaşması və praktik əhəmiyyəti ilə seçilərək münsiflər heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Qeyd edək ki, proqram qaliblərinə öz layihələrini reallaşdırmaq məqsədilə 5000 manata qədər qrant dəstəyi təqdim olunur. Bu imkan iştirakçıların ideyalarını praktik mərhələyə keçirməsinə və real nəticələr əldə etməsinə şərait yaradır.

WCU Students Become Winners of the “Azad Mirzajanzade Development Program”
Aysu Maharramova, a student majoring in Computer Engineering, and Mubariz Huseynzade, a student majoring in Information Security at the School of High Technologies and Innovative Engineering of Western Caspian University, participated in the Azad Mirzajanzade Development Program.
Our students were selected among the winners of the program’s third cohort.
The Azad Mirzajanzade Development Program is implemented with the aim of identifying and supporting young individuals who can recognize new opportunities, developing creative solutions to contemporary challenges, contributing to a sustainable future, and demonstrating flexible and innovative approaches.
The program brings together selected participants from across the country to strengthen youth leadership potential, foster innovative thinking, and support promising ideas.
Within the framework of the program, participants enhance their knowledge and skills by taking part in training sessions, mentorship activities, and project-based initiatives.
As part of the third cohort, our students were selected as winners with their project titled “Labrix.”
The project stood out for its innovative approach and practical significance and was highly evaluated by the jury panel.
It should be noted that program winners are awarded grant support of up to 5,000 AZN to facilitate the implementation of their projects. This opportunity enables participants to move their ideas into the practical stage and achieve tangible outcomes.