Qərbi Kaspi Universitetində 2025/2026-cı tədris ilinin yaz semestri üzrə yay imtahan sessiyasına start verilib.
İmtahan sessiyasının şəffaf, obyektiv və mövcud normativ-hüquqi tələblərə uyğun şəkildə təşkili məqsədilə universitet tərəfindən bütün zəruri tədbirlər görülüb.
Tələbələrin bilik və bacarıqlarının ədalətli qiymətləndirilməsini təmin etmək üçün sessiya müddətində imtahan prosesinə operativ nəzarət həyata keçirilir.
Eyni zamanda tələbə müraciətlərinin və yarana biləcək mübahisəli halların çevik şəkildə araşdırılması üçün müvafiq mexanizmlər yaradılıb.

В ЗКУ началась летняя экзаменационная сессия
В Западно-Каспийском университете стартовала летняя экзаменационная сессия весеннего семестра 2025/2026 учебного года.
С целью организации экзаменационной сессии прозрачно, объективно и в соответствии с действующими нормативно-правовыми требованиями университетом приняты все необходимые меры.
Для обеспечения справедливой оценки знаний и навыков студентов в течение сессии осуществляется оперативный контроль за экзаменационным процессом.
В то же время создано соответствующее механизм, позволяющий оперативно рассматривать обращения студентов и возникающие спорные случаи.