Qərbi Kaspi Universiteti tələbələri üçün Almaniyada təqaüdlü təhsil proqramı!
Qərbi Kaspi Universiteti və Almaniyanın Şmalkalden Universiteti arasında Erasmus+ çərçivəsində imzalanmış tərəfdaşlıq müqaviləsi əsasında 2025/2026 akademik ilinin yaz semesterində Qərbi Kaspi Universitetinin bakalavr tələbəsi Almaniyada təhsil almaq imkanı qazanır.
Proqram Haqqında Məlumat
* Təhsil müddəti: 4 ay ( 1 semestr)
* Təqaüd: yaşayış xərclərinin qarşılanması məqsədilə təqdim olunur.
* Səyahət xərcləri: Erasmus+ proqramı tərəfindən qarşılanacaq
Müsabiqədə iştirak üçün tələblər:
* Qərbi Kaspi Universitetinin İqtisadiyyat, Kompüter Elmləri, İnformasiya Təhlükəsizliyi ixtisaslarında təhsil alan II və III kurs tələbələri iştirak edə bilərlər.
* Müsabiqədə iştirak etmək üçün B2 səviyyədə ingilis dili biliyi mütləqdir.
* Ümumi Orta Müvəffəqiyyət Göstəricisi: 100 üzərindən 75 və daha yüksək Proqramda iştirak üçün heç bir ödəniş tələb olunmur. Tələbələr ingilis dilində CV və Motivasiya məktublarını erasmus@wcu.edu.az ünvanına göndərə bilər və ya Beynəlxalq Əlaqələr şöbəsinə (Qərbi Kaspi Universiteti, Əhməd Rəcəbli küçəsi 21, 111-ci otaq) yaxınlaşa bilərlər.

Программа обучения в Германии со стипендией для студентов Западно-Каспийского университета!
На основании соглашения о партнёрстве, подписанного между Западно-Каспийским университетом и Университетом Шмалькалдена (Германия) в рамках программы Erasmus+, студент бакалавриата Западно-Каспийского университета получает возможность обучаться в Германии в весеннем семестре 2025/2026 учебного года.
Информация о программе
Продолжительность обучения: 4 месяца (1 семестр)
Стипендия: предоставляется для покрытия расходов на проживание.
Транспортные расходы: покрываются программой Erasmus+.
Требования к участникам конкурса:
Участвовать могут студенты 2-го и 3-го курсов Западно-Каспийского университета, обучающиеся по направлениям Экономика, Компьютерные науки, Информационная безопасность.
Для участия необходимо владеть английским языком на уровне B2.
Средний балл успеваемости: 75 и выше из 100.
Участие в программе бесплатное.
Студенты могут отправить CV и мотивационное письмо на английском языке на адрес: erasmus@wcu.edu.az,
или обратиться в Отдел международных связей (Западно-Каспийский университет, ул. Ахмеда Раджабли 21, кабинет 111).