Qərbi Kaspi Universiteti 1-ci oldu
“Clarivate” şirkətinin “Web of Science” bibliometrik məlumat bazası təhlillərinə əsasən, Qərbi Kaspi Universiteti son beş il (2021–2025) ərzində Q1 üzrə elmi jurnallarda nəşrlərin sayına görə Azərbaycanda 1-ci yeri tutur.
Bu nailiyyət tədqiqatçılarımızın və müəllim heyətimizin dünyanın aparıcı Q1 jurnallarında yüksək təsirli elmi tədqiqatlar aparmaq istiqamətindəki səylərini göstərir.
Akademik icmamızı bu möhtəşəm nailiyyət münasibətilə və qlobal elmi təsirimizi daha da gücləndirməyə davam etdiklərinə görə təbrik edirik.

Western Caspian University – 1 in Azerbaijan for Q1 Publications (2021–2025)
According to data provided by Clarivate, Western Caspian University ranks 1 in Azerbaijan in terms of the number of publications in Q1 scientific journals on the Web of Science platform over the past five years (2021–2025).
This achievement highlights the dedication of our researchers and faculty to producing high-impact research published in the world’s top Q1 journals. Congratulations to our academic community for this outstanding accomplishment and for continuing to strengthen our global research impact.