• Beynəlxalq Yaz Mühazirələri çərçivəsində irlandiyalı professorun mühazirələri başlayır!
Qərbi Kaspi Universitetinin ənənəvi Beynəlxalq Yaz Mühazirələri davam edir. Növbəti qonaq professsor Qabaqcıl Ünsiyyət və Təqdimat Bacarıqları üzrə baş müəllim, ünsiyyət, təqdimat bacarıqları və ictimai nitqin bütün aspektlərində biznes peşəkarları və korporativ liderlər üçün mentor Mike Maunselldir.
Mühazirələr ictimaiyyət üçün açıqdır.
Qeyd edək ki, M.Maunsell Ümumdünya Nitq Gününün İrlandiya səfiridir, təhsil, elm və biznes kommunikasiyası mövzuları üzrə beynəlxalq konfranslarda məruzəçi kimi çıxışlar edir.
M.Maunsell eyni zamanda Böyük Britaniyanın Kral Coğrafiya Cəmiyyətinin üzvü, Beynəlxalq Dağçılıq və Alpinizm Federassiyasının Dağların mühafizəsi Komissiyasının vitse-prezidenti və Qərbi Kaspi Universitetinin fəxri professorudur.

• Lectures of Irish Professor Kick Off within International Spring Lectures at WCU!
Western Caspian University is hosting traditional International Summer Lectures. The next guest to grace the university's lecture halls is Mike Maunsell, Senior Lecturer in Advanced Communication and Presentation Skills, a mentor to business professionals and corporate leaders in all aspects of communication, presentation skills and public speaking.
Notably, Maunsell is the Irish ambassador of the World Speech Day, he speaks as a speaker at international conferences on the topics of education, science and business communication.
M. Maunsell is also a member of the Royal Geographical Society of Great Britain, the vice-president of the The UIAA Mountain Protection Commission, Federation and an honorary professor of the Western Caspian University.