• Əməkdaşlarımız "Scopus" və "ScienceDirect" bazalarından istifadə ilə bağlı təlimdə iştirak ediblər
Əməkdaşlarımız "Scopus" və "ScienceDirect" bazalarından istifadə ilə bağlı təlimdə iştirak ediblər
Dünyanın tanınmış akademik nəşriyyatlarından olan “Elsevier” tərəfindən elmi-tədqiqat institutlarının və ali təhsil müəssisələrinin əməkdaşlarına təlim keçirilib.
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşklilatçılığı ilə keçirilən təlimi "Elsevier" şirkətinin nümayəndəsi Saide Sak aparıb. Təlimdə"Scopus" və "ScienceDirect" bazalarından istifadə üzrə nəzəri və praktik məlumatlar diqqətə çatdırılıb.
Təlimdə Qərbi Kaspi Universitetinin Elmi işlər üzrə prorektoru PhD. Səltənət Ağayeva, Elm və İnnovasiyalar departamentinin müdiri PhD. Gülnarə Məmmədova iştirak ediblər.

• Наши сотрудники прошли обучение по использованию баз данных «Scopus» и «ScienceDirect».
«Elsevier», одно из известных в мире академических издательств, провело обучение сотрудников научно-исследовательских институтов и высших учебных заведений.
Тренинг, организованный Государственным агентством по науке и высшему образованию, провела представитель компании «Elsevier» Саиде Сак. На тренинге была представлена теоретическая и практическая информация по использованию баз данных «Scopus» и «ScienceDirect».
В тренинге приняли участие Проректор по научной работе Западно-Каспийского университета доктор философии по биологическим наукам Сельтанат Агаева, заведующая отделом науки и инноваций, доктор философии по экономическим наукам Гульнара Мамедова.