• Əməkdaşlarımız "Scopus" və "ScienceDirect" bazalarından istifadə ilə bağlı təlimdə iştirak ediblər
Əməkdaşlarımız "Scopus" və "ScienceDirect" bazalarından istifadə ilə bağlı təlimdə iştirak ediblər
Dünyanın tanınmış akademik nəşriyyatlarından olan “Elsevier” tərəfindən elmi-tədqiqat institutlarının və ali təhsil müəssisələrinin əməkdaşlarına təlim keçirilib.
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşklilatçılığı ilə keçirilən təlimi "Elsevier" şirkətinin nümayəndəsi Saide Sak aparıb. Təlimdə"Scopus" və "ScienceDirect" bazalarından istifadə üzrə nəzəri və praktik məlumatlar diqqətə çatdırılıb.
Təlimdə Qərbi Kaspi Universitetinin Elmi işlər üzrə prorektoru PhD. Səltənət Ağayeva, Elm və İnnovasiyalar departamentinin müdiri PhD. Gülnarə Məmmədova iştirak ediblər.

• Western Caspian University’s Employees Attend Training on Using Scopus and ScienceDirect Databases
Western Caspian University’s Employees Attend Training on Using Scopus and ScienceDirect Databases
Workers at higher education institutions and scientific research organizations received training from Elsevier, one of the most renowned academic publishing houses in the world.
The training organized by the State Agency for Science and Higher Education was conducted by the representative of "Elsevier" company Saide Sak. Practical and theoretical knowledge about using the Scopus and ScienceDirect databases was covered throughout the course.
Vice-Rector for Scientific Affairs of Western Caspian University PhD. Seltanat Aghayeva, head of the Department of Science and Innovation, PhD. Gulnara Mammadova took part in the event.