QKU-nun Təbiət Elmləri kafedrasının tədqiqatçısı, professor Rashid Iqbal ən nüfuzlu alimləri sırasında...
Qərbi Kaspi Universitetinin Təbiət Elmləri kafedrasının tədqiqatçısı, “Life Sciences Research Center”in (Həyat Elmləri Araşdırma Mərkəzi) direktoru, professor Rashid Iqbal dünya elmi ictimaiyyətinin ən nüfuzlu alimləri sırasında yer alıb.
2024-cü ildə Stanford Universiteti tərəfindən hazırlanan beynəlxalq reytinqə əsasən, professor Rashid Iqbal dünyanın ən çox istinad olunan alimlərini əhatə edən nüfuzlu “dünyanın ən çox istinad olunan alimlərinin 2%-i” siyahısına daxil edilib.
Eləcə də alim SciRank Global 2025 reytinqinə əsasən dünyanın ən yaxşı 5%-lik alimləri arasında yer alıb. Bu uğurla bağlı sertifikat 2026-cı ildə professor Rashid Iqbala təqdim olunub.
Professor Rashid Iqbalın H-indeksi 49-dur. Onun elmi fəaliyyəti əsasən biokimya, biologiya və kənd təsərrüfatı elmləri sahələrini əhatə edir.
Qərbi Kaspi Universiteti professor Rashid Iqbalı ürəkdən təbrik edir, elmi fəaliyyətində yeni nailiyyətlər arzulayırıq.

• Исследователь кафедры естественных наук ЗКУ, профессор Рашид Икбал среди самых авторитетных ученых...
Исследователь кафедры естественных наук ЗКУ, профессор Рашид Икбал среди самых авторитетных ученых...
Исследователь кафедры естественных наук Западно-Каспийского университета, директор «Life Sciences Research Center» (Центра исследований жизненных наук), профессор Рашид Икбал вошёл в число самых авторитетных ученых мирового научного сообщества.
Согласно международному рейтингу, подготовленному Стэнфордским университетом в 2024 году, профессор Рашид Икбал вошёл в список «2% самых цитируемых ученых мира», включающий ученых с наибольшим количеством ссылок на их работы.
Также, согласно рейтингу SciRank Global 2025, ученый входит в число лучших 5% ученых мира. Сертификат, подтверждающий это достижение, был представлен профессору Рашиду Икбалу в 2026 году.
H-index профессора Рашида Икбала равен 49. Его научная деятельность в основном охватывает области биохимии, биологии и сельскохозяйственных наук. Западно-Каспийский университет искренне поздравляет профессора Рашида Икбала и желает новых достижений в его научной деятельности.