Psixologiya üzrə fəlsəfə doktoru
1997-ci ildə BDU-nun Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin psixologiya ixtisası üzrə bakalavr pilləsini, 1999-cu ildə isə magistratura pilləsini fərqləmə diplomu ilə bitirmişdir. 2004-cü ildə “Yeniyetmələrdə özünüdərketmə prosesinin psixoloji təhlili” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. 2000-ci ildən BDU-nun “Eksperimental psixologiya” elmi-tədqiqat laboratoriyasında elmi işçi, 2008-ci ildən isə böyük elmi işçi vəzifəsində çalışır.
Təhsil və şəxsiyyət, şəxsiyyətin özünüdərketməsi və özünügercəkləşdirməsi mövzusunda elmi-tədqiqat işi üzərində çalışır. Müxtəlif beynəlxalq elmi-praktiki konfranslarda iştirak etmişdir. 3 kitabın və 53 elmi məqalənin müəllifidir. 2006-cı ildən hal-hazıra kimi psixologiya elmləri üzrə Dissertasiya Şurasının elmi katibidir.1993-1997-ci illərdə BDU-nun sosial elmlər və psixologiya fakültəinin bakalavr, 1997-1999-cu illərdə həmin fakültənin psixologiya üzrə magistraturasını birimişdir.  2004, psixol.e.n «Yeniyetmələrdə özünüdərketmə prosesinin psixoloji təhlili». 2000, Elmi işçi,
2008, Böyük elmi işçi. 2000-2008, elmi işçi, Eksperimental psixologiya laborotosiyası «ETL». 2008 – böyük elmi işçi.Apardığı dərslər: Ümumi psixologiya, Yaradıcılıq psixologiyası, Pedaqoji psixologiya. Qərbi Kaspi Universitetində Magistratura diplom müdafiəsi üzrə komissiya sədridir. Həmçinin magistratura üzrə diplom işlərinə rəhbərlik edir.
Tədqiqat sahəsi:
• Təhsil və şəxsiyyət, şəxsiyyətin özünündərketməsi və özününgercəkləşdirməsi.
Seçilmiş əsərləri
• 2000, Özünüdərketmə probleminin genezisi və psixoloji mahiyyəti haqqında müxtəlif yanaşmaların təhlili.
• 2001, Müxtəlif psixoloji məktəblərdə kreativlik anlayışının konseptual əsaslarının tədqiqi.
• 2004, Yeniyetmələrdə ölüm haqqında təsəvvürlərin onların özündərketməsinə təsiri
• 2005, Təhsilin şəxsiyyətin özünügercəkləşdirməsində rolu
• 2005, Kiçik yaşlı məktəblilərdə iradi keyfiyyətlərin inkşaf etdirilməsi yolları
• 2006, Təhsildə şəxsiyyətin psixoloji sağlamlığı problemi.
• 2007, Təhsildə imtahan stressi və onun korreksiyası yolları.
• 2008, Özünügerçəkləşdirə bilən şəxsiyyətin psixoloji keyfiyyətləri
• 2010, Şəxsiyyətin özünügerçəkləşdirməsinin meyarları və modelləri // Psixologiya jurnalı, № 1, səh.3-16
• 2010, Şəxsiyyətin özünügerçəkləşdirməsinin səviyyələrinə dair // Psixologiya jurnalı, № 2, səh.110-120
• 2010, Şəxsiyyətin özünügerçəkləşdirməsinin fəlsəfi tədqiqi istiqamətləri // Bakı Dövlət Universitetinin Elmi Xəbərləri, Humanitar elmlər seriyası, № 2, s.145-155
• 2010, Şəxsiyyətin özünügerçəkləşdirməsi və həyat planları // Təhsil Problemləri İnstitutunun Elmi Əsərləri, №4, s.123-130
Kitablar:
• 2008, Təhsildə şəxsiyyət problemi
Beynəlxalq seminar, simpozium və konfranslarda iştiraki
• 2006, Bakı, Azərbaycan; “Millətlərarası ünsiyyət dili kimi rus dilinin əhəmiyyəti və onun müasir şəraitdə Azərbaycanın ictimai-siyasi, mədəni və iqtisadi inkişafına təsir imkanlarına dair” Beynəlxalq elmi-praktiki konfrans

School of Psychology
In 1997, he graduated from the Faculty of Social Sciences and Psychology of BSU with a bachelors degree in psychology, and in 1999, he graduated with distinction from the masters degree. In 2004, he defended his candidates thesis on the topic "Psychological analysis of the process of self-awareness in adolescents". Since 2000, he has been working as a research assistant in the "Experimental Psychology" scientific research laboratory of BSU, and since 2008 as a senior research assistant.
He is working on scientific research on the topic of education and personality, self-awareness and self-realization of personality. He has participated in various international scientific and practical conferences. He is the author of 3 books and 53 scientific articles. From 2006 to the present, he is the scientific secretary of the Dissertation Council on Psychological Sciences. In 1993-1997, he received a bachelors degree from the Faculty of Social Sciences and Psychology of BSU, and in 1997-1999, he received a masters degree in psychology from the same faculty. 2004, psych.e.n "Psychological analysis of the process of self-awareness in adolescents". 2000, Researcher,
2008, Senior Researcher. 2000-2008, Researcher, Experimental Psychology Laboratory "ETL". 2008 - Senior Researcher. Courses taught: General Psychology, Psychology of Creativity, Pedagogical Psychology. He is the chairman of the commission for the defense of the Masters degree at the Western Caspian University. He also supervises the masters degree theses.
Research area:
Education and personality, self-awareness and self-realization of personality.
Selected works:
2000, Analysis of different approaches to the genesis and psychological essence of the problem of self-awareness.
2001, Study of the conceptual foundations of the concept of creativity in different psychological schools.
2004, The influence of ideas about death in adolescents on their self-awareness
2005, The role of education in the self-realization of the personality
2005, Ways of developing volitional qualities in younger schoolchildren
2006, The problem of psychological health of the personality in education.
2007, Exam stress in education and ways of its correction.
2008, Psychological qualities of a self-actualizing personality
2010, Criteria and models of personality self-actualization // Journal of Psychology, No. 1, pp. 3-16
2010, On the levels of personality self-actualization // Journal of Psychology, No. 2, pp. 110-120
2010, Directions of philosophical study of personality self-actualization // Scientific News of Baku State University, Humanities Series, No. 2, pp. 145-155
2010, Personality self-actualization and life plans // Scientific Works of the Institute of Educational Problems, No. 4, pp. 123-130
Books:
2008, Personality problem in education
Participation in international seminars, symposiums and conferences
2006, Baku, Azerbaijan; International scientific-practical conference "On the importance of the Russian language as a language of interethnic communication and its potential to influence the socio-political, cultural and economic development of Azerbaijan in modern conditions"